UA-112834510-1

طرز تهیه سس چیوچائو

0.00 (0 votes)

توضیحات

طرز تهیه سس چیو چائو ؛ سس از آشپزی چینی برای طعم دادن به هر نوع غذایی که تصورش را داشته باشید. اگر در گوگل طرز تهیه ی این سس را سرچ کنید با روش های متنوعی روبرو می شود. بنابراین در ادامه با یکی از روش های ساده ی تهیه ی این سس معروف چینی آشنا میشوید.
 زمان پخت: 60 دقیقه
 زمان آماده سازی: 30 دقیقه
  سرو برای: 4 نفر(تقریبا 21/2 فنجان)

  مواد لازم جهت تهیه این سس: 
1
 15 فلفل تازه تند کاملا خرد شده
2
 2 عدد سیر پوست کنده
3
 11/4 فنجان روغن طبیعی
4
 1 فنجان دانه های خشک شده فلفل
5
 1/2 قاشق چای خوری شکر
6
 2قاشق غذاخوری سس سویا
7
 2 قاشق چایخوری نمک


  طرز تهیه سس :

1- فلفل های قرمز را بسیار خرد کنید و در هاون بریزید و شروع به کوبیدن آن کنید و 2 قاشق نمک را به آن اضافه نمایید و با مواد میکس کنید و در کناری قرار دهید. برویم سراغ بقیه مواد.

2-سیر را بسیار ریز کنید. می توانید از خردکن های برقی هم استفاده کنید.

3- نصف فنجان از روغن خود را در ماهی تابه روی دمای متوسط گرم کنید. سیر را به آن اضافه کنید. تحمل کنید تا سیر به آرامی گرم شود و به رنگ طلایی در بیاید. مراقب باشید سیرهای نسوزد و می توانید دما را بین 225 تا 250 درجه فارنهایت تنظیم کنید. ( برای بدست آوردن دما کافیست از دماسنج های معمولی استفاده نمایید.)

4- پس از آماده شدن سیر فلفل های نمکین شده ی مرحله اول را به آن اضافه نمایید. حدود 5 تا 10 دقیقه ی دیگر اجازه دهید تا در همان دما حرارت ببیند. باز هم مراقب باشید که مواد نسوزد.

5- حالا باقی روغن را به تابه اضافه نمایید. اگر در ابتدا تمام روغن برای سرخ کردن سیر و فلفل در ظرف قرار میگرفت کار سرخ کردن را سخت می کرد.

6- حالا دانه های خشک شده فلفل که از قبل خرد شده بودن و شکر را به ظرف اضافه کنید. در انتها 2 قاشق غذاخوری سس سویا را به مجموع مواد لازم بیافزایید. می توانید با چشیدن مواد و با توجه به مزه آن یک قاشق چای خوری نمک مجددا به آن اضافه کنید.

7- قبل از استفاده مواد را در ظرفی تمیز در یخچال قرار دهید تا طعم آن بهتر نیز شود. این سس در حدود 2 تا 3 ماه می تواند در یخچال نگهداری کرد. ( در صورتی که در هنگام استفاده از قاشق تمیز و در انتها و ردیف بالای یخچال نگهداری شود.) اما پیشنهاد ما این است که این حجم از سس را برای استفاده در دو هفته ابتدایی تهیه نمایید.

(به نکات پایانی هر رسپی توجه لازم را داشته باشید.)


با ویکی سس همراه باشید و نظرات خود را حتما در مورد سس چیوچائو برای ما ارسال نمایید. شما همراهان ما می توانید درصورت تهیه این سس ها و گرفتن عکس از آن با هشتگ #ویکی_سس و یا #wikisauce ما را با دیدن موفقیتتان خوشحال کنید.

  نکات مهم در مورد تهیه سس:  


 استفاده از روغن های گیاهی و طبیعی کاملا پیشنهاد می شود. می توان در مقاله " روغن سالم چه روغنی است؟ " با روغن های خوب برای تهیه سس آشنا شوید.

جزئیات خاص

موقعیت

چینی, بین المللی

نظرات

Rating

مواد لازم
طعم سس

Users' reviews

Log-in to add review